Fixtures/Results Rising Stars
Fixtures/Results Under 7's
fixtures/Results Under 8's
fixtures/Results Under 9's
fixtures/Results Under 10's
fixtures/Results Under 11's
fixtures/Results Under 12's
fixtures/Results Under 13's
fixtures/Results Under 14's
 

Radley Tournament 2018
Under 14s Tables & Results


Under 14s Group 1 Table
 TEAM PLAYED WON DRAWN LOST GF GA GD POINTS
 SUMMERTOWN FLARES 40
2
2
3
5
-2
4
 ABINGDON GREEN 4 3 0 1 7 1 69
 OXFORD CITY 4 1 2 1 5 4 1 6
 ST EDMUNDS 4 1 1 2 2 8 -6 5
 BANBURY UNITED 4 1 3 0 3 2 1 8
         
         
         
Pitch 3 Fixtures 14:00pm Start
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAM SCORE  PITCH
 14.00 SUMMERTOWN FLARES 0 ABINGDON GREEN 1 3
 14.10 OXFORD CITY 3 ST EDMUNDS 0 3
 14.20 BANBURY UTD 1 SUMMERTOWN FLARES 1 3
 14.30 OXFORD CITY 0 ABINGDON GREEN 2 3
 14.40 ST EDMUNDS 1 BANBURY UTD 1 3
 14.50 SUMMERTOWN FLARES 2 OXFORD CITY 2 3
 15.00 ST EDMUNDS0
 ABINGDON GREEN 4 3
 15.10 BANBURY UTD 0 OXFORD CITY 0 3
 15.20 SUMMERTOWN FLARES 0 ST EDMUNDS 1 3
 15.30 ABINGDON GREEN 0 BANBURY UTD 1 3



Under 14s Group 2 Table
 TEAM PLAYED WONDRAWNLOSTGFGAGDPOINTS
 ABINGDON WHITES4
1
 1 2 3 6 -3 5
 SUMMERTOWN SPARTANS 4 1 1 2 3 5 -2 5
 FARINGDON TOWN 4 1 1 2 4 5 -1 5
 DIDCOT CASUALS 4 2 0 2 2 3-1
 6
 KENNINGTON ATHLETIC 4 3 1 0 8 1 711
         
         
         
Pitch 4 Fixtures 14:00pm Start
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAMSCORE PITCH
 14.00 ABINGDON WHITES 1 SUMMERTOWN SPARTANS 1 4
 14.10 FARINGDON TOWN 0 DIDCOT CASUALS 1 4
 14.20 KENNINGTON ATHLETIC 3 ABINGDON WHITES 0 4
 14.30 FARINGDON TOWN 1 SUMMERTOWN SPARTANS 2 4
 14.40 DIDCOT CASUALS 0 KENNINGTON ATHLETIC 2 4
 14.50 ABINGDON WHITES 1 FARINGDON TOWN 2 4
 15.00 DIDCOT CASUALS 1 SUMMERTOWN SPARTANS 0 4
 15.10 KENNINGTON ATHLETIC 1 FARINGDON TOWN 1 4
 15.20 ABINGDON WHITES 1 DIDCOT CASUALS 0 4
 15.30 SUMMERTOWN SPARTANS 0 KENNINGTON ATHLETIC 2 4

PLATE SEMI FINAL-3rd & 4th both groups
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAMSCORE PITCH 
 16.00 OXFORD CITY
 0 SUMMERTOWN SPARTONS
 1 3
 16.00 FARINGDON TOWN
 2 ST EDMUNDS
 0 4

CUP SEMI FINAL-1st & 2nd both groups
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAM SCORE PITCH
 16.15 ABINGDON GREEN
 1 DIDCOT CASUALS
 0 3
 16.15 KENNINGTON 2 BANBURY UNITED
 0 4

PLATE FINAL - Winner of Plate Semi Final
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAM SCOREPITCH 
 16.45 SUMMERTOWN SPARTONS
 3 FARINGDON TOWN
 0 4

CUP FINAL - Winners of Cup Semi Final
 TIME FIRST NAMED TEAM SCORE SECOND NAMED TEAMSCORE  PITCH
 17.00 ABINGDON GREEN
 0 KENNINGTON 1 4

 
HOME | about us | teams | news | results | match reports | contact | FORUM | links | CODE OF CONDUCT | NEWSLETTER
info@radleyfc.co.uk : Web Design & Content Management System by fat media © 2008